Autor Wątek: WSK/WFM 1957r siwa czy czarna  (Przeczytany 588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kwiecień 14, 2011, 20:53:30 pm

Offline szef

• *
Witam mam parÄ_ pyta__ odnośnie mojego motorka
1czy to WFM czy WSK
2 czy org. lakier to siwy
3 czy trzeba wymieniÄ_ tylnÄ_ lampkÄ_
4czy zostawić te dziwaczne tłumiki

oto link do zdjćÄ_  obejrzyjcie je wszystkie
wfm

sÄ_ 2 strony

Kwiecień 15, 2011, 13:34:38 pm
Odpowiedź #1

Offline Borewicz

• *
W tym roku ciężko rozponać czy to WFM czy WSK, daj zdjćcia tabliczki znamionowej i nr ramy. Oryginalny lakier to albo wi__nia albo czer__, ale 57r. wskazuje na wi__niÄ_. S__yszałem o siwych WFM, ale były one bardzo krótko na początku produkcji. Wywal te tłumiki jedna wielka rzeźba. LampÄ_ wymie__ jest nie org.  Albo mi się wydają albo masz jeszcze jakieś dziwne puszki ;)

Kwiecień 15, 2011, 14:49:50 pm
Odpowiedź #2

Offline szef

• *
Nr ramy S033352
nr silnika 150888

a co do tłumików to je wywalÄ_
puszki są odwrotnie założone ale bÄ_dÄ_ musiał kupić nowe bo w tych są dziury po dziwnych ozdobach
lampa chyba dobra tylko klosz jest zły ale jak coś mam innÄ_ foto zapodam później

a to zdjćcie tabliczki
tabliczka

Sierpień 17, 2011, 10:02:18 am
Odpowiedź #3

Offline ostr1993

• *
To Będzie WFM tylko nie jest w orginale w tym momencie mianowicie,jeżeli to rocznik 1957 to na pewno nie ma być lampy z tyłu tylko światełko zwane "ż____wik", siedzenie do obszycia, puszki nie orginalne powinna być jedna okrÄ_g__a, tłumiki do wywalenia powinien być jeden ale "Rybka",kranik nie orginalny bo suwakowy powinien być, no i nie powinno być w tym roczniku licznika, pu__ka i lampa bez miejsca na licznik, ale to też było ro__nie bo one były budowane w tych rocznikach, jakie części mieli na stanie to to montowali, dlatego niby ten sam rocznik a mog__y się różnią tymi podzespo__ami od siebie, malowanie też mieli zabrak__o im podkładu pomalowali bez:) co do lakieru To były w tych rocznikach (wi__nia,czarne,zielone,i szare) Proponuje polakierować ja na czarno, i wymieniÄ_ te części co napisałem a będzie najbardziej przypominać orginał:) :) a jeszcze nie wiem jaki masz tam silnik, powinien mieć osobnÄ_ aluminiowÄ_ pokrywe na magneto, i osobno na ślimak sprzęgła, i z iskrownika powinny na silnik wychodzić tylko dwa bolce, do świateł i gaszenia, Pozdrawiam!!!

Wrzesień 22, 2012, 18:10:33 pm
Odpowiedź #4

Offline adriano255

• *
Pomożecie i mi po numerze ramy i silnika dojść z którego rocznika jest moja WFM, bo nie mam na niej tabliczki znamionowej :(

Wrzesień 22, 2012, 19:37:59 pm
Odpowiedź #5

Offline motorzysta86

• *
    • JAWA-CZ No bike No Live
Pomożecie i mi po numerze ramy i silnika dojść z którego rocznika jest moja WFM, bo nie mam na niej tabliczki znamionowej :.
Musi być wybita data..
To Będzie WFM tylko nie jest w orginale w tym momencie mianowicie,jeżeli to rocznik 1957 to na pewno nie ma być lampy z tyłu tylko światełko zwane "ż____wik", siedzenie do obszycia, puszki nie orginalne powinna być jedna okrÄ_g__a, tłumiki do wywalenia powinien być jeden ale "Rybka",kranik nie orginalny bo suwakowy powinien być, no i nie powinno być w tym roczniku licznika, pu__ka i lampa bez miejsca na licznik, ale to też było ro__nie bo one były budowane w tych rocznikach, jakie części mieli na stanie to to montowali, dlatego niby ten sam rocznik a mog__y się różnią tymi podzespo__ami od siebie, malowanie też mieli zabrak__o im podkładu pomalowali bez:) co do lakieru To były w tych rocznikach (wi__nia,czarne,zielone,i szare) Proponuje polakierować ja na czarno, i wymieniÄ_ te części co napisałem a będzie najbardziej przypominać orginał:) <!-- s:) -->:)<!-- s:) --> a jeszcze nie wiem jaki masz tam silnik, powinien mieć osobnÄ_ aluminiowÄ_ pokrywe na magneto, i osobno na ślimak sprzęgła, i z iskrownika powinny na silnik wychodzić tylko dwa bolce, do świateł i gaszenia, Pozdrawiam!!!

Kolega ma z rocznika z 1964 i już ma normalne koła jak w WSK były i napis na baku WSK. Lampa tylna tak sama jest, kierownica...silnik już normalny.Co do lakieru to się zgodzÄ_, dostałem do renowacji kiedyś WSK 175 kobuz z koszmarnie położonym lakierem że sam od__azi__ (oryginalny).

Pojazdy: WSK 175 Kobuz; CZ 350 typ 472.5; Jawa 350 TS typ 638; Drag z silnik ES250